Obecnie stosowane metody leczenia niepłodności
Wiele osób na całym, świecie boryka się z problemem niepłodności, przez co czasem całymi latami starają się bezowocnie o potomka. W samej Polsce znajduje się kilkadziesiąt klinik, które zajmują się leczeniem tej przykrej w skutkach dolegliwości. Większość z nich to prywatne placówki, które stosują mniej lub bardziej skuteczne metody leczenia niepłodności. Na szczęście dzięki postępowi medycyny i rozwojowi innowacyjnej technologii szanse na zajście w upragnioną ciążę się mocno zwiększyły nawet w przypadku kobiet, które prawie porzuciły nadzieję o posiadaniu własnego dziecka. Jakie zatem wyróżnia się metody leczenia niepłodności?
Najpopularniejsza metoda - hormonalne leczenie niepłodności
Najczęstszą metodą leczenia niepłodności jest hormonoterapia. Stosowana jest ona przy zaburzeniach owulacji oraz przy niedoborze/nadmiarze hormonów, uniemożliwiającym zajście w ciąże/wytworzenie dobrej jakości plemników. Leczenie niepłodności hormonalne polega na podawaniu leków zawierających ściśle określoną dawkę hormonów w celu wyregulowania pracy jajników, nadnerczy czy przysadki mózgowej – w zależności od przyczyny problemu. Hormonoterapia trwa zwykle kilka miesięcy. Leki mogą być podawane w zastrzykach lub przyjmowane w formie tabletek. U kobiet podawanie hormonów jest ściśle związane z cyklem menstruacyjnym. Jeśli chodzi o mężczyzn, to za pomocą leków dąży się do wzmożenia produkcji większej ilości plemników. W celu oceny poziomu hormonów płciowych co kilka dni pobiera się krew oraz wykonuje się regularnie USG jajników. Ponadto lekarz wyznacza termin współżycia czy oddania nasienia. Chociaż skuteczność wywoływania owulacji u kobiety wynosi ponad 90%, to jednak nie zawsze komórka jajowa zostaje zapłodniona.
Inne metody leczenia niepłodności
Przy prawidłowej jakości nasienia i w przypadku naruszenia błony śluzowej szyjki macicy sięga się po inseminację. Metoda ta polega na umieszczeniu w macicy/pochwie/jajowodach nasienia. Z kolei zapłodnienie in vitro polega na zapłodnieniu komórki jajowej poza organizmem kobiety. Metodę tą stosuje się w przypadku zablokowanych jajowodów, przy niedostatecznej jakości nasienia, w przypadku mięśniaków macicy i wytwarzaniu przez organizm kobiety przeciwciał przeciwplemnikowych. Jest także dojrzewanie in vitro, czyli metoda polegająca na pobieraniu komórek jajowych z jajników, które następnie dojrzewają w próbówce, dzięki poddawaniu ich działaniu konkretnych hormonów. W leczeniu niepłodności stosuje się także chirurgiczne pobranie nasienia z najądrzy, jeśli u mężczyzny doszło do zablokowania nasieniowodów i nie ma możliwości udrożnienia ich inną metodą oraz w przypadku nieruchliwych plemników.
Profeltil przy obniżonej płodności u mężczyzn
W celu poprawienia męskiej płodności bez sięgania po chirurgiczne metody i jednocześnie zmniejszenia liczby wadliwych plemników w nasieniu, można sięgnąć po lek Profertil. Wskazaniami do jego stosowania są niepłodność pierwotna i wtórna oraz zapłodnienie in vitro. Profertil należy przyjmować przez okres co najmniej trzech miesięcy, aż do zajścia w ciążę. U mężczyzn stosujących ten lek obserwuje się także produkcję szybszych i ruchliwszych plemników, dzięki czemu prawdopodobieństwo dotarcia plemnika do komórki jajowej znacznie się zwiększa. Profertil można nabyć w aptece internetowej https://www.apo-discounter.pl/profertil-kapsulki-p-2489.html